ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU'NA İLGİNÇ SUÇ DUYURUSU

Nuri Başkapan isimli bir vatandaş Erdoğan ve Kılıçdaroğlu hakkında ilginç ve "helal olsun" dedirten bir suç duyurusunda bulundu.

İstanbul'da yaşayan Nuri Başkapan isimli bir vatandaş; AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Toplumdaki farklı kitleleri iç savaş sebebi olabilecek şekilde, birbirine karşı kışkırtıyorlar. Ülkeyi kaosa sürüklüyorlar" diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Bu durumdan "rahatsız ve endişeliyim" diyen vatandaş, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun yazılı olarak uyarılmasını istedi. 

Nuri Başkapan isimli vatandaş, savcılığa verdiği suç duyurusunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Aralık’ta “İnsan Hakları ve Adalet Çalıştayı”nda yaptığı konuşma ile AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 16 Aralık pazar günü İstanbul Esenler’de yaptığı konuşmanın kayıtlarını da ‘delil’ olarak sundu.

 “İKİSİ DE UYARILSIN” 
Başkapan dilekçesinde “Büyük Türk milleti tarafınca birine iktidar, diğerine muhalefet görevi verilen söz konusu bu iki siyasi parti liderinin; iç savaşa sebep olabilecek şekilde toplum içindeki farklı kitleleri birbirine karşı kışkırtmak suretiyle ülkeyi ve toplumu büyük bir kaosa sürüklemeleri üzerine yazılı olarak uyarılmalarını talep ediyorum” dedi.Nuri Bakapan

“VATANDAŞLIK GÖREVİMİ YAPTIM”
Dilekçesiyle ilgili konuşan Başkapan “Ben vatandaşlık görevimi yaptım” dedi.

Yorumlar