AKP RANT İÇİN BİR CAMİ DAHA YIKTI !

AKP rant için yıktığı onlarca camiye bir yenisini daha ekledi!  Daha önce de imar yolsuzluğu yapabilmek için tarihi camileri yıkan hatta Meram'da belediyenin önünü kapatıyor diye cami yıkan AKP'liler bu sefer de İstanbul Üsküdar'daki Esentepe Camii'ni yıktılar.

İstanbul’da Üsküdar Belediyesi ekipleri, Kirazlıtepe’de bulunan Esentepe Camii’ni yıkmak için dün sabah saatlerinde harekete geçti. 

İMAM CEMAATİ DİRENİŞE ÇAĞIRDI
Cami hoparlöründen yapılan anonsla mahalle halkı direnişe çağırıldı. Mahallelinin cami önünde toplanmasıyla belediye ekipleri yıkım yapamadan geri döndü. 

VATANDAŞLAR UYUYUNCA GECE DÖNDÜLER 
AKP'li Üsküdar Belediyesi’ne bağlı yıkım ekibi, dün gece saatlerinde Esentepe Cami’ni yıkmak için yeniden bölgeye geldi. İş makineleri gece yarısı caminin yıkımına başladı. Caminin yıkım görüntülerini CHP Milletvekili Mahmut Tanal yayımladı. Yıkıma ait görüntüleri paylaşanlar “Üsküdar İlçesi Kirazlıtepe Mahallesi Esentepe Camiisini AKP Belediyesi sabah namaz vaktinde yıktı.” diye tepki gösterdiler.

ÖNCE CAMİ HALILARINI SÖKÜP GÖTÜRDÜLER
Belediye ekipleri yıkıma başlamadan önce caminin halılarını söküp, satmak üzere götürdü.

Yıkım ekibine TOMA’lar ve çevik kuvvet ekiplerinin de eşlik ettiği görüldü. 

CEMATTEN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 
Yıkım işlemleri sırasında Y.Ö. isimli bir şahsın gözaltına alındığı öğrenildi.

2014 YILINDA RESTORE EDİLMİŞTİ
Yıkılan Esentepe Camii, Üsküdar Belediyesi tarafından restore ettirilmiş ve 2014 yılı Eylül ayında Başkan Hilmi Türkmen'in katıldığı törenle yeniden ibadete açılmıştı.

DENİZ GÖRÜYOR DİYE YIKILDI
Cami'nin denizi görende bir alanda olduğu için yıkıldığı ve yerine yapılacak binadan büyük rant elde edileceği iddia edildi.

AKP BUGÜNE KADAR 50 CAMİ YIKTI
Bir milletvekili, cemaatin bile direnişe çağırılmasına rağmen yıkılan cami konusunda “rant için cami yıktılar” dedi. Milletvekili, "AKP’nin yıktığı en az 50 camiyi belgeleriyle birlikte ortaya koyabilecek durumdayız" diye konuştu.

İşte o yıkım...

Yorumlar