SURİYELİLERİN YAYDIKLARI ÖLÜMCÜL HASTALIKLAR !

 

 

AKP'nin, işgalci AB'nin talimatıyla Türkiye'ye yerleştirdiği milyonlarca Suriyeli toplum sağlığını tehdit ediyor. Türkiye'de görülmeyen hastalık vakaları tekrar hortladı.

 
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamaları ile paralel biçimde Türkiye'de uzun süredir, sıtma, şark çıbanı, çocuk felci, tüberküloz, kızamık, tifo ve brusella hastalığının görülmediğini ve bu hastalıkların kontrol altına alındığını vurguladı. Ancak Suriyeliler ile birlikte 7 hastalığın yeniden hortladığını ve bunlara AIDS'in de eklendiğini belirten Sağlar şu çarpıcı açıklamayı yaptı:

 TOPLUM SAĞLIĞINI DERİNDEN SARSIYORLAR !
“Yeterli kontrol yapılmadan yurda alınan ve kaçak yollarla giriş yapan mülteciler arasındaki bazı kadınlar, denetimsiz biçimde gece kulüplerinde, pavyonlarda çalışmaktadır. Fuhuş çetelerinin eline düşen mülteci kadınların, Mersin'de AIDS vakalarındaki artışlara neden olduğu iddia edilmektedir. Bu durum vatandaşlarımızı huzursuz etmektedir. Toplumun yalnızca sosyo-ekonomik iç dinamiklerini bozmakla kalmayan mülteciler, toplum sağlığını da derinden sarsmaktadır.''

MERSİN'DE SUÇ OLAYLARI ARTTI 
Türkiye'de en çok Suriyeli mültecinin yaşadığı illerin başında Mersin'in geldiğini belirten Sağlar şöyle konuştu: “Mersin'de resmi kayıtlara göre 350 bin Suriyeli yaşıyor, ancak gerçek nüfusları bunun üzerinde. Bölgede gasp, hırsızlık, fuhuş gibi asayiş olaylarında da artış var.


Yorumlar