" DEVE SİDİĞİ ŞİFADIR " DİYEN İLAHİYATÇIYA DEVE SİDİĞİ İKRAM EDİLDİ !

deve idrarı


Halkı daha da cahilleştirip Arap bedevilerine dönüştürmek için faaliyet gösteren iktidar yanlısı çakma İlahiyatçı, canlı yayında rezil oldu.

'Deve sidiğiyle ilgili hadisler doğrudur ve deve sidiği şifalıdır'' diyen Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil'e canlı yayında hiç beklemediği bir ikramla karşılaştı.

 
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Taslaman ile Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Habertürk TV'de Veyis Ateş'in konuğu oldu. Canlı yayında "Hadisler İslam'da hüküm çıkarmak için referans kaynağı mıdır, değil midir?" sorusu tartışıldı. Taslaman ile Sifil arasındaki 'Hadislerin kaynağı nedir?' tartışmasında ''deve sidiği'' hadisi konuşulurken ilginç anlar yaşandı.

ŞİFALI DEDİĞİ DEVE İDRARINI İÇMEDİ
Çakma İlahiyatçı Sifil, deve idrarı içmenin şifalı olduğunu belirten hadisin sahih (doğru-güvenilir) olduğunu savundu ve deve idrarının şifa olduğunu iddia etti. Ancak, sadece damızlığa çekilen deve idrarının tüketilmesi gerektiğini söyleyerek Taslaman'ın kendisine sunduğu deve idrarını içmeyi kabul etmedi.

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU
Televizyon tarihinde eşine az rastlanacak türden bir polemiğe sahne olan tartışma, Twitter'da da #kimhaklı hashtagi ile en çok konuşulan konu oldu.Yorumlar

Yorum Gönder