Global emperyalist kan emici aile üyesi Nelson A. Rockefeller’in Adnan Menderes’li yıllarda Amerikan Başkanlığı yapmakta olan Dwight David Eisenhower’a yazdığı mektup.

“Başkan Eisenhower…

Ekonomik yayılma planını Asya, Afrika ve diğer azgelişmiş bölgelerde uygulamak zorundayız…Yardımda birinci gruba giren (Türkiye gibi) ülkelere yapılacak yardımlar ve açılacak krediler öncelikle askeri nitelikte olmalıdır. OLTAYA YAKALANMIŞ BALIĞIN YEME İHTİYACI YOKTUR. Genişletilmiş iktisadi yardım bazı hallerde düşünülenin tersi sonuçlar verebilir; bağımsızlık eğilimini artıp, mevcut askeri paktları zayıflatabilir.

Türkiye gibi ülkelere doğrudan doğruya iktisadi yardım yapılabilir, ama bu, BİZE UYGUN VE BAĞLI HÜKÜMETLERİ İKTİDARDA TUTACAK VE BİZE DÜŞMAN MUHALİFLERİ KONTROL ALTINDA TUTACAK BİÇİM VE MİKTARDA OLMALIDIR.

ABD İLE İŞBİRLİĞİNE HAZIR YERLİ İŞADAMLARINA YARDIMI ARTIRMALI VE BÖYLECE BU İŞADAMLARININ İLGİLİ ÜLKELERİN EKONOMİSİNDE KİLİT NOKTALARI ELE GEÇİRMELERİ, BUNA DAYANARAK POLİTİK ETKİLERİNİN ARTMASI SAĞLANMALIDIR.”

(Kaynak: Hangi Dünya Düzeni? – Banu AVAR, Syf : 46)

——

İşte 1950’li yıllardan beri sürdürülen ve milli değerlerimizin açıkça yok edildiği bugüne kadar gelen sürecin özeti ! Her vatansever Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı  bu mektubu evinin duvarına yapıştırmalı ve ensesindeki işgalci soluğunun her an farkında olmalıdır.

rockefeller