İpek, binlerce yıldır giyimde en çok tercih edilen kumaş türü olarak biliniyor. Doğal bir yapıya sahip olduğu ve rahat, yumuşak dokusu sebebiyle vücuda uyum sağlıyor. Ayrıca bugün tamamen organik bir ürün olduğu için de tercih edilmekte. Diğer yandan kadın giyiminde ipek eşarp ve ipek fular gibi aksesuarların da sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Bugün birbirinden farklı tasarımlarla şık bir kombin yaratmak mümkün.

ipek fular

ipek fular

İpek Fular ve Eşarp Neden Tercih Edilir?

İpek, hem giyim hem de kullanım bakımından rahat bir kumaştır. İpek böceklerinin kozasından elde edilen bu kumaş %100 organik ve sağlıklı olduğu için de tercih edilmekte. Yumuşak ve ferah olduğu gibi, birçok farklı renk ve model seçeneğine göre tasarlanabiliyor. Bu yüzden hem tesettür giyiminde hem de diğer tarzlarda tercih ediliyor.

ipek fular modelleri

ipek fular modelleri

İpek Eşarp Modası

Tesettür modasında geleneksel desenlerin modern tasarımlarla buluştuğunu görüyoruz. Geleneksel Anadolu ve osmanlı desenleri fular ve eşarplarda son zamanlarda sıklıkla kullanılıyor. Ayrıca klasik tarz da tesettür giyiminde oldukça dikkat çekiyor. İpekten imal edilen fular ve eşarplar her zaman tercih ediliyor.

İpek Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşarp seçimi çoğu zaman zorlanılan bir konu. Sert dokulu, çabuk kırışan ve baştan kayan eşarplar ciddi zorluk yaratıyor. Bu problemi çözmek için çok sayıda eşarp, şal ve fular alan kişiler olsa da, doğru ürünü bulamamak her zaman problem. Bu yüzden eşarp alırken uygun seçimi yapmak son derece önemli.

ipek eşarp

ipek eşarp

Bunun için öncelikle eşarbın nerede kullanılacağına karar vermekte fayda var. Eğer abiye üzerinde kullanacaksanız parlak desenli bir eşarp seçmeniz gerekir. Ancak özel günler dışında, günlük hayatta kullanmak için daha mat görünümlü modelleri tercih edebilirsiniz. Diğer yandan, malzeme kalitesi söz konusu olduğunda mutlaka ipekten yapılan ürünleri seçmelisiniz. Özellikle düşük maliyetli ve kalitesiz ürünlerden uzak durmanız gerekiyor. Bu hem sağlığınız hem de tarzınız için önemli.

ipek eşarp modelleri

ipek eşarp modelleri

Bursa İpek, yüzlerce yıllık ipekçilik geleneğini ipek fular ve eşarp modelleriyle modern çizgilerle birleştiriyor. Bursa İpek kataloglarında tarzınıza uygun, kaliteli ve giyimi kolay ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bursa İpek web sitesi için tıklayınız