Meclis salonunda kıyasıya mücadele eden iktidar ve ana muhalefetin, kuliste birlikte çay keyfi yaparlarken çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

Meclis Genel Kurulu’nda anayasa değişikliği görüşmelerine katılan Başbakan Binali Yıldırım, daha sonra Parlamento Muhabirleri Derneği’ni ziyaret etti. AK Parti kulisine gitmeden önce de muhalefet kulisine uğramak istedi. Burada CHP’li ve MHP’li milletvekilleriyle selâmlaşan Başbakan’ı bazı milletvekilleri çay içmeye çağırdı. Muhalefetten gelen çay davetini kabul eden Başbakan Yıldırım çayını içerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da kulise geldi. Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın oturduğu koltuklara geçti. Başbakan Yıldırım, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile sohbet edip çay içti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan’a Irak ziyaretinin nasıl geçtiğini sordu. Başbakan, Kılıçdaroğlu’na kısaca ziyaret hakkında bilgi verdi.

Başbakan ve Kılıçdaroğlu’nun sohbeti sırasında görüşmeleri devam eden anayasa değişikliği de gündeme geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Başbakan’a, “Teklifi geri çekmenizi bekliyoruz” dedi. Başbakan, Özgür Özel’in bu sözlerine gülerek “anlat anlat” diye yanıt verdi. Yıldırım’ın bu sözleri sohbette bulunanları güldürdü.

KILIÇDAROĞLU: “PAZARTESİ TV’LERİ AÇIN MÜCADELE GÖRECEKSİNİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçen hafta Tekirdağ’daki konuşmasında “Pazartesinden itibaren parlamentoyu izleyin. CHP’nin Türkiye’yi korumak için verdiği mücadeleye tanık olacaksınız” demişti.

Sonuç:

Kılıçdaroğlu'nun Anayasa Mücadelesi

Kılıçdaroğlu’nun Anayasa Mücadelesi