‘Hayır’ pankartı asan gruba, yoldan geçen bir araçtan ateş açıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat olaya sert tepki gösterdi.

İstanbul’da, 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasına ilişkin pankart çalışmalarını silah zoruyla engellemek isteyen 8 kişi gözaltına alındı. Beykoz’da “hayır” kampanyası kapsamında pankart asan gruba bir araç içerisinden ateş edildiği ihbarı üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Olayda kullanılan kurusıkı tabanca da ele geçirildi.

‘REFERANDUMU AKP-CHP ÇEKİŞMESİNE İNDİRGEMEK İSTİYORLAR’
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Beykoz’da “hayır” pankartı asanlara yönelik saldırıya ilişkin “Buradaki esas amaçları bizi sahaya çekerek, olayı gerdirerek, AK Parti-CHP meselesi haline getirmektir. Onların tuzağına düşmeyeceğiz.” dedi.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığında açıklama yapan Canpolat, dün Beykoz’da “hayır” kampanyası kapsamında pankart asan gruba kurusıkı tabancayla ateş açtığı öne sürülen 3 kişinin gözaltına alındığını hatırlatarak, bu tür saldırılarla daha önce de karşılaştıklarını, bu dönemde şikayet eden ve dert yanan konumda olmayacaklarını, demokrasi mücadelesini sürdüreceklerini ifade etti.

Art niyetli kişilerin, halk oylamasında AK Parti ve CHP’yi karşı karşıya getirmek istediğini aktaran Canpolat, “Cumhuriyet çok kolay kurulmadı, çok zor şartlarda kuruldu. Yedi düvele karşı savaşarak kuruldu. Bu mücadele sadece bize ait değildir. Biz tek başımıza bu yolda değiliz. Buradaki esas amaçları bizi sahaya çekerek, olayı gerdirerek, AK Parti-CHP meselesi haline getirmektir. Onların tuzağına düşmeyeceğiz.” diye konuştu.

Canpolat, inatla meseleyi gerdiren taraf olmayacaklarını ve her zaman bir arada olduklarını göstermek istediklerini anlatarak, “Biz, her şeye inat bu işi gerdirmeyeceğiz. Biz, bunun kavgasını hem yargıda hem emniyette hem de başka alanlarda sürdürüyoruz. Başsavcı, Emniyet Müdürü ve Vali ile görüşmelerimizi yaptık. Gerekli girişimleri orada yapacağız, yapmaya devam edeceğiz.” dedi.