Kesintisiz Güç Kaynağı (Uninterruptible Power Supply – UPS)  elektrik kesintilerinde devreye girerek depoladığı elektrik ile enerji akışı sağlayan cihazdır. Güç kaynakları sıklıkla jeneratörlerle karıştırılmaktadır fakat  jeneratörden farklı olarak depoladığı elektrikle genel tesisat yerine geçerek bağlı cihazlara enerji sağlayabilmektedir.  Böylelikle cihazları ani voltaj dalgalanmalarına karşı da bir noktaya kadar korumaktadır.  Bu açılardan jeneratörden çok daha verimlidir.

güç kaynağı ups

güç kaynağı ups

Trimbox Güç Kaynağını Korur

En gelişmiş UPS modellerinde bile üst limiti aşan voltaj akımına karşı bir koruma bulunmamaktadır ve mevcut koruma sistemleri de çoğunlukla yetersizdir. Diğer yandan, parafudr, regülatör gibi cihazlar da şebekeyi yüksek gerilimden koruyarak beslemeyi stabil tutmakta yetersiz kalacaktır. Ancak Trimbox, bir yandan bu cihazların işlevini görerek diğer yandan sistemin çalışmaya devam etmesini sağlar.

Tesisatınızda güç kaynağı bağlantısı bulunuyorsa, mutlaka Trimbox kullanmalısınız. Trimbox, yüksek voltajı topraklayarak sistemin dengeli bir biçimde çalışmasını sağlar. Güç kaynağının yıldırım gibi etkenlerden kaynaklanan yüksek voltaja maruz kalmasını önler. Bu özelliğiyle hem güç kaynağını hem de UPS sistemine bağlı olarak çalışan cihazları korur.