Daha referandum sonuçlanmadan, tek adam rejiminin antidemokratik baskıları ortaya çıkmaya başladı. Erdoğan’ı dinlemek istemeyen bir vatandaş karakola götürüldü.

İzmir’in Üçyol semtinde 10 Nisan 2017 Pazartesi günü yaşanan olay şöyle gelişti:

Bir çay ocağında oturup çay içen bir yurttaş, o sırada Erdoğan’ın Çorum mitingini canlı yayınlayan kanalı değiştirmesi için çay ocağı sahibinden ricacı oldu. Müşteri ile çay ocağı sahibi arasında kısa süreli bir gerginlik ve tartışma yaşandı. Çay ocağı sahibi ‘Düşman mı konuşuyor, cumhurbaşkanı konuşuyor‘ dedi. Müşteri de ‘Dinlemek isteseydim dün İzmir mitingine giderdim, dinlemek istemiyorum‘ diye yanıt verdi. Çay ocağı sahibinin ihbarı üzerine kısa süre sonra ikisi resmi, üçü sivil beş polis geldi.

POLİS: REİSİ DİNLEMEMEK DE HAKARETTİR
Önce ocak sahibiyle konuşan polisler, sonra Erdoğan’ı dinlemek istemeyen müşteriye doğru yöneldiler. Polisler çay ocağı müşterisine, ‘Sayın cumhurbaşkanımıza kamuya açık yerde alenen hakaret etmişsiniz‘ deyince, müşteri ‘Hakaret etmedim ama dinlemek zorunda da değilim, televizyonun kapatılmasını istedim‘ dedi. Bunun üzerine polislerden biri ‘Kamuya açık yerde reisi dinlemek istememek de bir tür hakarettir” diye yanıt verdi. Polislerle bir süre daha tartışan yurttaş, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Müşterisini polise ihbar eden çay ocağı sahibinin, çevresinde AKP yandaşı olarak tanındığı öğrenildi.