Arabaların kaportaları, zorlu dış etkenlere maruz kaldıkları için zamanla çizilir, deforme olurlar. Araba çizikleri nasıl kapatılır? sorusuna cevap vermeden önce bu tahribatları iyi anlayalım.;

ARABA ÇİZİKLERİ NASIL KAPATILIR?

Kaporta çizilme tahribatları; derin çizikler ve hafif çizikler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bunların bir kısmı lokal zımpara, pasta ve cila ile giderilebilmektedir. Fakat bu işlem ehil kişiler tarafından yapılmadığında aşırı ısıdan dolayı kaporta daha çok zarar görebilir. Bu da boyama gerektirir. Bu tür işlemler bütçeniz için sürekli bir gider kalemi haline gelirler. Üstelik lokal işlemler zamanla aracınızın kaportasını  zayıflatarak uzun vadede daha büyük masrafa neden olurlar.

 

ARABA / ARAÇ ÇİZİK GİDERİCİ TAVSİYE

Pratik çizik giderici ürünler sayesinde aracınızda oluşan çizikleri, 10 dakika içinde yok ederek orijinal boyasını koruyup değerinin düşmesini engelleyebilirsiniz.  Araba çizik giderici fiyatları piyasada farklılık gösterir. İnternette set halinde oldukça uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu ürünleri sipariş ederken, ürün isminde yazan boya kodunun aracınızın boya kodu ile aynı oldugunu bilmeniz yeterlidir. Şu an en rağbet gören çizik giderici markası Oto Rötuş‘tur. Bu ürünü, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ilgili siteden %18 İndirimli olarak alabilirsiniz!

İNDİRİMLİ ÇİZİK GİDERİCİ İÇİN HEMEN TIKLAYIN !

 

araba araç çizik gidericisi uygulaması

Oto Rötuş Araba Araç Çizik Gidericisi Uygulaması

 

ARAÇ ÇİZİK GİDERİCİ NASIL KULLANILIR?

Uygulama yapacağınız çizik taş vurukları sürtmeler vs bölgeyi RÖTUŞ PASTAMIZLA dairesel şekilde hafif bastırarak temizliyoruz.
Bölgeye uygun RÖTUŞ FIRÇAMIZI seçerek RÖTUŞ BOYAMIZI hasarlı bölgenin dışına tasırmadan sürüyoruz. Bu işlemi 2 dakika arayla 2 kat uyguluyoruz.5 dakikalık kurumanın ardından aynı şekilde verniği tek kat olarak uyguluyoruz.

İsteğe bağlı olarak rötuş yaptığımız bölümü boya ile daha iyi uyum sağlaması için 10 dakikalık kurumanın aradından SIFIR ZIMPARAMIZ ile su ile bastırarak yüzeydeki fazlalığı alabiliriz.

Zımpara uygulamasından sonra RÖTUŞ PASTAMIZLA matlaşan bölgeyi dairesel şekilde pamuklu bezimizle pastalayarak eski parlaklığına kavuşturuyoruz.

Son olarak uygulama bölümünü RÖTUŞ CİLAMIZLA dairesel şekilde cilalıyoruz. 2 dakikalık kuruma ardından cilalı bölgeyi temiz bir pamuklu bez ile silerek işlemi sonlandırıyoruz.

 

Paket İçeriği :
20 ML Aracın Boya koduna göre özel üretim Hava Kurumalı Euro Rötuş Boyası
20 ML Özel Üretim Hava Kurumalı Euro Vernik
Rötuş işlemi için Rötuş Pastası
Rötuş işlemi için Rötuş Cilası
Rötuş işlemi için Rötuş Zımpara Yumuşak Sıfır Numara
2 adet İnce , Kalın Rötuş Fırçası
2 adet Uygulama Eldiveni
Parlatma ve uygulama için pamuklu bez