AKP’liler, adalet yürüyüşüne karşı olan eylemlerinde seviyeyi iyice düşürdüler.  Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gecesini geçirdiği Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde, Cumhuriyet Mahallesi mevkisinde, büyük bir rezalete imza attılar.

Kılıçdaroğlu’nun karavanda kaldığı alana dün akşam saat 21.30 sıralarında yaklaşan 78 AR 958 plakalı kamyon, bir anda damperini kaldırırak, kamp alanına gübre boşaltıp yola devam etti. Kamp alanında yürüyüşe katılanlar ne olduğunu anlayamazken güvenliği sağlayan polis ekipleri kamyonun peşinden koştu.

Kamyon yaklaşık 500 metre ileride terk edilmiş halde bulundu. Sürücü ise bulunamadı. Yapılan incelemede kamyonun E.B.’ye ait olduğu, ancak sürücünün farklı olduğu tespit edildi. Kamyon, çekici ile otoparka çekilirken daha sonra sürücünün de saptanarak yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

AKP’Lİ VATANDAŞLAR BİLE İSYAN ETTİ
Çevredeki vatandaşlar gübre rezaletine isyan ederken Münir Emiral isimli Düzceli bir vatandaş ise gübrenin derhal kaldırılması için seferber oldu.

AKP Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin’i arayan ve kendisinin de AKP’li olduğu öğrenilen Münir Emiral, pisliğin bir an önce temizlenmesini istedi. İl Başkanı Keskin’e “Gerekirse Tayyip’i, Reis’i arayacağım… Böyle şey olmaz. Düzce’yi pislediniz Düzce’yi… Ayıp ya… Düzce’yi mahvettiniz. Mehmet Keleş’i aradım (Düzce Belediye Başkanı) ‘araç göndereceğim dedi göndermedi’ Söyle ona göndersin” diyen Emiral “Hikmet bu işi temizle” diye çıkıştı. Kendisini cep telefonu ile görüntüleyen adalet korteji katılımcısına da konuşan vatandaş “Bu saldırı Düzce’ye yapılmıştır” dedi.

Gübre yığını bir süre sonra Düzce Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi.