Yalan, sahtekarlık ve iftira konusunda uzman olan ABD hükümetinin son yalanı, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby‘nin elinde patladı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Rusya’nın Halep’te 5 hastaneyi ve en az 1 mobil kliniği vurduğuna dair iddiaların kaynağını soran Russia Today (RT) muhabirine yanıt veremedi.

‘KENDİ ÜLKENİN SAVUNMA BAKANINA SOR !’

Muhabirin “hangi hastaneler? Hangi klinik? Bunlar hangi kentte?” sorusuna yanıt veremeyen Kirby, muhabire “neden kendi savunma bakanlığına sormuyorsun?” şeklinde soru yöneltti.

RT muhabiri Gayane Çiçakyan, “eğer hastanelerin isimlerini verirseniz, meslektaşlarım Rusya’nın savunma bakanlığına sorabilirler” diye cevap verdi.

‘SİZİ AYNI ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMİYORUM’

Hangi hastanelerin vurulduğunu söyleyemediği gibi, kaynağın hangi “insani yardım kuruluşu” olduğunu da söyleyemeyen ABD sözcüsünün, RT muhabirine yönelik suçlama yöneltmesine diğer muhabirler de karşı çıktı.

AP muhabiri Matt Lee, Çiçakyan için “o da buradaki herkes gibi bir gazeteci” demesi üzerine Kirby, Çiçakyan’ın Rusya’nın medya kuruluşa bağlı olduğunu söyleyerek, “sizi RT ile aynı şekilde değerlendirmiyorum” dedi.